Portal Informacyjny

Portal Informacyjny jest narzędziem pozwalającym uprawnionym lub upoważnionym podmiotom, w szczególności stronom postępowań sądowych, na dostęp do informacji o sprawie toczącej się z ich udziałem przez Internet.

Korzystanie z Portalu jest bezpłatne, dzięki czemu oszczędzasz czas i pieniądze, które należałoby poświęcić na tradycyjny kontakt z sądem. Przyśpieszasz jednocześnie postępowania sądowe uwalniając sekretariaty od obowiązku udzielania informacji uczestnikom postępowania na ich życzenie.

Adres internetowego Portalu Informacyjnego Sądów Apelacji Katowickiej: portal.katowice.sa.gov.pl

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Portalu Informacyjnego Sądu Rejonowego w Pszczynie opisującym procedurę zakładania konta użytkownika Portalu Informacyjnego, najczęściej zadawanymi pytaniami związanymi z Portalem Informacyjnym oraz z informacjami dodatkowymi zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości

Zarejestrowany w Portalu Informacyjnym użytkownik otrzyma dostęp do danych o sprawie obejmujących m. in.:

 1. stan sprawy, tzn. na jakim etapie procedowania znajduje się teraz proces sądowy,
 2. czynności wykonane przez sąd wraz z określeniem osoby odpowiedzialnej za jej wykonanie oraz daty (np. przekazanie akt biegłemu celem wydania opinii),
 3. wyznaczone terminy posiedzeń,
 4. dokumenty w sprawie wygenerowane przez sąd w postaci elektronicznej (pisma wychodzące, wyroki, postanowienia, uzasadnienia, protokoły z rozpraw),
 5. dane dotyczące postępowania w niższej instancji o ile takie istnieją,
 6. protokół elektroniczny z możliwością odsłuchania.

System automatycznie generowanych powiadomień mailowych zapewnia informowanie użytkownika o statusie jego konta, zmianach dokonanych w sprawach, nadchodzących posiedzeniach oraz pojawieniu się nowych spraw na liście.

W przypadku, gdy posiedzenia w postępowaniu cywilnym przed sądem powszechnym zostało zarejestrowane przy pomocy cyfrowego systemu rejestracji (e-Protokół), nagranie audio z tej rozprawy zostanie udostępnione do odsłuchu na Portalu Informacyjnym w przeciągu kilkunastu godzin od zakończenia posiedzenia (planowane wdrożenie systemu e-Protokół w Sądzie Rejonowym w Pszczynie to II połowa 2018r.).

Portal Informacyjny w obecnym kształcie realizuje ideę pojedynczego punktu dostępu do danych o sprawach na poziomie całej apelacji. Oznacza to, że rejestrując się w Portalu danej apelacji, otrzymasz dostęp do wszystkich spraw toczących się z Twoim udziałem w sądach działających w jej obrębie.

Lista portali informacyjnych wszystkich apelacji dostępna jest pod adresem: http://portal.wroclaw.sa.gov.pl/wykazsadow

 • Podmiot udostępniający informację:Sąd Rejonowy w Pszczynie
 • Pierwsza publikacja:Janyga Damian2018-01-23 12:40:18
 • Aktualizacja publikacji:  
 • Wytworzenie publikacji:  
 • Zatwierdzenie informacji:  
do góry